Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
  Отчество: Номер телефона:
  Эл. почта: Компания:
   Пароль: Должность:
   Повторите пароль: Год начала работы:
   Фото:
   С правилами размещения объектов согласен

   Забыли пароль?

   Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
   Эл. почта:

   Проблема на сайте

   Закрыть
   Ваш email:
   (необязательно)
   Расскажите нам, что случилось

   Щодо нових правил реєстрації речових прав під час вчинення нотаріальної дії нотаріусом

   Об обсуждении

   11 лютого 2014 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 868 від 17 жовтня 2013 року “Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно” (надалі - Постанова № 868).
   Абз. 4 п. 2 Постанови № 868 передбачає, що нотаріус, яким вчинено нотаріальну дію з нерухомим майном, проводить державну реєстрацію прав, набутих виключно у результаті вчинення такої дії.
   Хоча, абз.2 п. 5 статті 3 Закону України “ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (надалі - Закон) передбачає , що державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія, а п. 6 цієї ж статті Закону передбачає, що будь-які правочини щодо нерухомого майна (відчуження, управління, іпотека тощо) вчиняються, якщо право власності чи інше речове право на таке майно зареєстровано згідно з вимогами цього Закону, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
   Для правильного (єдиного) розуміння вимог та норм Постанови № 868 Міністерство юстиції України Листом від 12.02.2014 року №13.1.-32/46 повідомило:
   У разі наявності розбіжностей у нормативно-правових актах, якими врегульовано порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно при вчиненні нотаріальних дій, нотаріуси мають застосовувати положення нормативного акту, що має вищу юридичну силу. Тому нотаріуси повинні першочергово керуватись Законом. Вимогами ч.5. ст. 3 Закону встановлено, що державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія. Державна реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

   ВИХОДЯЧИ З ВИЩЕВИКЛАДЕНОГО, ПОТРІБНО НАГОЛОСИТИ:
   1. Нотаріус продовжує проводить державну реєстрацію права власності, яке виникло та було належним чином зареєстроване до 01 січня 2013 року, тобто продовжує відкривати розділ на відчужувача (власника), до внесення змін до Закону.
   А тому тріада функцій нотаріуса на сьогоднішній день зберігається (не змінюється). А саме, нотаріус зобов’язаний провести:
   - Реєстрацію права власності на відчужувача - шляхом відкриття розділу;
   - Вчинення нотаріальної дії – посвідчення договору;
   - Реєстрацію права власності на набувача – шляхом реєстрації переходу.

   2. Також, відповідаючи на численні запитання, органи Реєстраційної служби України після 11 лютого 2014 року не відкривають розділ на власника у зв’язку із вчинення нотаріальної дії (посвідчення договору відчуження). Ці функції залишаються за нотаріусом.

   Темы все темы: 0

   • В этом обсуждении пока еще не создано тем.

   Участники Все участники: 6