Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      LZ_logo_2014.jpg

      _________________.jpg



      Юридические консультации Как узаконить чердак?

      • Кобелева Анжелика

        Кобелева Анжелика Владимировна

        15 октября 2012 в 22:08

        Квартира не приватизирована! Сделали под крышей еще одну комнату ( крыша собственность всех жильцов дома) заявления собрать не реально квартир 60 но не все в них проживают, плюс она же не приватизирована. Может забить этот чердак, приватизировать квартиру без него, а потом двигаться дальше? Варианты вообще какие?

        #
        Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        20 ноября 2012 в 4:24

        Відповідно до Ч.2 Статті 382 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 р. (N 435-IV).
        Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.



        Відповідно до частини 2 Статті 10. Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 р. (№ 2482-XII)
        Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.( Офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 див. в Рішенні Конституційного Суду N 4-рп/2004 ( v004p710-04 ) від 02.03.2004 )

        Нагадуємо, що відповідно до частини 12 Статті 8. Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» Службові особи та громадяни при порушенні вимог цього Закону несуть дисциплінарну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.


        В пункті 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. N 572 «Про механізм впровадження Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» надано більш детальний перелік допоміжних приміщень будинку: «сходові клітки, позаквартирні коридори, колясочні, ліфтові шахти, горища, підвали та інші».

        В Статті 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.10.2001 року (N 2866-III) наведено таке визначення терміну допоміжні приміщення: «допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).»

        Відповідно до Статті 19 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.10.2001 року (N 2866-III) «Об'єкти права спільної власності на майно можуть бути передані в користування фізичній або юридичній особі або групі осіб у разі, якщо це не пов'язано з порушенням прав і інтересів інших співвласників неподільного та загального майна, які охороняються законом.»

        Нагадуємо, що відповідно до Статті 29 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.10.2001 року (N 2866-III) «Особи, винні у:
        недотриманні вимог цього Закону;
        порушенні прав власників;
        незаконному привласненні майна, що перебуває у спільній власності;
        - несуть цивільну, кримінальну, адміністративну відповідальність відповідно до закону.»


        Вирішуючи питання про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 р. (№ 2482-XII), Конституційний Суд України, виходить з такого:

        «Допоміжні приміщення, відповідно до пункту 2 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», стають об'єктами права спільної власності співвласників багатоквартирного будинку, тобто їх спільним майном, одночасно з приватизацією громадянами квартир, що засвідчується єдиним документом - свідоцтвом про право власності на квартиру. Для підтвердження набутого в такий спосіб права не потребується вчинення будь-яких інших додаткових юридичних дій. Власникам квартир немає необхідності створювати з цією метою об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

        Набуте громадянами право на квартири державного житлового фонду та належні до них допоміжні приміщення є непорушним (стаття 41 Конституції України, забезпечується державою і захищається судом (стаття 55 Конституції України).

        Відповідно до Конституції України всі суб'єкти права власності рівні перед законом. Ніхто з власників квартир не має пріоритетного права користуватися та розпоряджатися цими приміщеннями, в тому числі і з питань улаштування мансард, надбудови поверхів і т.ін.

        Таким чином, питання щодо згоди власників квартир - співвласників допоміжних приміщень багатоквартирного будинку - на надбудову поверхів, улаштування мансард і т.ін. з використанням при цьому конструктивних елементів будинку, має вирішуватися відповідно до законів про власність та інших законів України, передусім Цивільного кодексу України.»

        Конституційний Суд України вирішив:
        «Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.
        Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.»

        Нагадуємо, що «Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.»


        Ч.1 Стаття 321 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 р. (N 435-IV).
        Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

        Ч.2 Стаття 369 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 р. (N 435-IV).
        Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.


        Відповідно до Статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.1991 р. (N 1560-XII) Забороняється інвестування в об'єкти, створення і використання яких порушує права та інтереси громадян, що охороняються законом.

        #
        Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        20 ноября 2012 в 4:46

        1. Приведите квартиру в соответствии с планом ("забить этот чердак").
        2. Приватизируйте квартиру без чердака.
        3. Соберите подписи ВСЕХ владельцев (вместе с совладельцами) ВСЕХ приватизированных квартир дома, желательно заверенные ЖЕКом.
        Если хоть один владелец будет против, то через суды, прокуратуру, чиновников он сможет аннулировать все Ваши дальнейшие действия. Это реально, если "игра будет стоить свеч" (уговорами, ремонтами, деньгами за длительное время можно убедить почти всех, и найти можно всех если захотеть).
        4. Нужно получить решение сессии горсовета на передачу Вам чердачного помещения под что-либо (напр., строительство мансарды). Это решение может стоить для Вас недешево.
        5. Дальше будут нужны проекты, согласования и т.д., но это уже вторично.

        #
      • Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        20 ноября 2012 в 4:58

        Второй вариант. В Киеве были случаи, когда застройщики незаконных мансард, подделывая подписи жильцов и подкупая чиновников и суды получали нужные им решения. Конверты заносились везде, где-только можно. В конце концов умудрялись ввести в эксплуатацию свои архитектурные шедевры, некоторые сейчас активно продаваемые и перепродаваемые коллегами...
        В общем это тоже вариант, но я его не советую. И денег много нужно и криминала много.

        #
      • Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        20 ноября 2012 в 5:02

        Третий вариант. Тихонько пользуйтесь помещением и "подкармливайте" ЖЕК, чтоб не настучал выше... Если никто на чердак не претендует, то можно так долго пользоваться. Но будьте готовы, что в любой момент могут начаться неприятности...

        #

      Подписаться на ответы

      E-mail:
      Число, изображенное на картинке: