Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      LZ_logo_2014.jpg

      _________________.jpg



      Звернення АФНУ до Міністерства юстиції України

      18 января 2013, 10:58 комментариев: 12 просмотров: 2894

      Вих. № 008

      Від «18» січня 2013 року

      Міністерство юстиції України

      Стосовно отримання витягу з Державного земельного кадастру

      Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України (далі - АФНУ), отримавши численні звернення від своїх членів про неможливість отримання витягу з Державного земельного кадастру, звертається з цим листом відповідно до положень підпункту 29 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого указом Президента України від 0604.2011 року № 395/2011, який відносить до завдань Міністерства юстиції України надання роз'яснення з питань, пов'язаних із діяльністю Мін'юсту України, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, а також стосовно актів, які ним видаються.

      Починаючи з 2013 року при оформленні у нотаріусів правочинів, що стосуються земельних ділянок та здійсненні нотаріусами державної реєстрації прав на земельні ділянки за новим порядком у членів АФНУ та їх клієнтів виникають труднощі. Такі труднощі викликані неможливістю виконати вимоги Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабміну від 22.06.2011 № 703 (далі - Порядок № 703). Зокрема, для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку вимагається надання витягу з Державного земельного кадастру (наприклад, п. 33, 34, 46, 74 Порядку № 703).

      В силу положень ст. 38 Закону України «Про державний земельний кадастр» при здійсненні нотаріальних дій видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку здійснюється нотаріусами, які мають до нього доступ.

      На практиці виявилось, що нотаріуси не мають можливості з технічних причин отримати повноцінний витяг з електронної системи Державного земельного кадастру (далі - ДЗК). У таких випадках власникам земельних ділянок пропонується звернутись до органів земельних ресурсів за отриманням витягу з ДЗК.

      В свою чергу територіальні органи земельних ресурсів видають лише витяги із Поземельної книги, які видавались і раніше згідно з Порядком ведення Поземельної книги, затвердженим постановою Кабміну від 09.09.2009 р. № 1021, пояснюючи про неможливість видачі документу з назвою «витяг з Державного земельного кадастру». За своїм змістом обидва витяги тотожні.

      Отже, нотаріуси вимушені відмовляти у вчиненні нотаріальних дій, пов'язаних з правочинами, що стосуються земельних ділянок, оскільки «витяг з Поземельної книги» не є тотожним «витягу з Державного земельного кадастру», надання якого є обов'язковим згідно з Порядком № 703.

      У зв'язку з наведеним вище Асоціація фахівців з нерухомості України просить Міністерство юстиції України надати роз'яснення з наступних питань:

      - чи є тотожними за змістом та своєю правовою суттю «витяг з Поземельної книги» та «витяг з Державного земельного кадастру»;

      - чи є правомірним, тимчасово, до усунення технічних проблем в електронній системі ДЗК, проведення нотаріусами державної реєстрації прав на земельні ділянки на підставі «витягів з Поземельної книги», які наразі видаються органами земельних ресурсів.

      З повагою,

      Президент АФНУ С.А. Злидень

      Фотогалерея

      Комментарии

      • Злыдень Сергей

        Злыдень Сергей Анатольевич

        18 января 2013 в 11:23

        Огромная благодарность председателю юридического комитета КГО АСНУ Юрию Пите, за оказанную помощь в составлении этого обращения.

        #
      • Гоцул Дмитрий

        Гоцул Дмитрий Евгеньевич

        18 января 2013 в 12:22

        Тема получения выписки из Государственного земельного кадастра на сайте АСНУ рассматривается в обсуждении: Новости Законодательства, разъяснения, консультации — Як отримати витяг із земельного кадастру?. Ознакомится с материалами данного обсуждения можно по ссылке: http://www.asnu.net/topics/view/622/#post_5916

        #
      • Злыдень Сергей

        Злыдень Сергей Анатольевич

        18 января 2013 в 14:10

        Отдельная благодарность Морозу Сергею Борисовичу за своевременный сигнал о проблеме сделок с землей. Так держать. Сегодня я надеюсь на то , что Сергей Борисович будет выбран кандидатом в члены совета АСНУ. Успехов!

        #
      • Сычев Александр

        Сычев Александр Семенович

        18 января 2013 в 14:23

        Отличного мало, но будем ждать...

        #
      • Корецкий Петр

        Корецкий Петр Георгиевич

        18 января 2013 в 14:46

        Витяг ДЗК видаватимуть районні відділення Держкомзему.Порядок видачі не встановлено.Можливий варіан видачі такий як із поземельної книжки - витяг про обтяження обмеження і нормативно -грошова оцінка, а потім витяг, а можливо і без.Продавцю потрібно перереєструвати замельну ділянку, звернутись в Державну реєстраційну службу України, відкрити доступ ,,вікно".На сьогоднішній день, нотаріуси доступу не мають.

        #
      • Сычев Александр

        Сычев Александр Семенович

        18 января 2013 в 16:46

        Согласен с Президентом, давно пора Сергею Борисовичу, с его знаниями, опытом и активностью быть в Совете.

        #
      • Стратийчук Валерий

        Стратийчук Валерий Григорьевич

        18 января 2013 в 16:46

        Отлично. Надо такое же письмо Бродскому отправить он в пресе просит отправлять жалобы на нотариусов которые отказываються брать документы в работу. Пускай знают о проблеме

        #
      • Доленко Владимир

        Доленко Владимир Владимирович

        18 января 2013 в 23:03

        Ждём ответа.

        #
      • Гоцул Дмитрий

        Гоцул Дмитрий Евгеньевич

        24 января 2013 в 15:47

        Глава Уряду доручив Міністерству юстиції та Державній службі з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва перевірити роботу нової системи реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

        Про це повідомляє персональний сайт Прем'єр-міністра.

        "Таке рішення пов'язане з тим, що люди почали скаржитися на черги і повільну роботу центрів в деяких містах. Зокрема, такі звернення від українців надходили і на сторінку Прем'єр-міністра в соціальній мережі Фейсбук", - йдеться в повідомленні.

        Голова Держпідприємництва Михайло Бродський відвідав одне з столичних приміщень Реєстраційної служби і виявив, що недоліки в роботі цієї структури дійсно є. Зокрема, відсутня чітка і зрозуміла інформація для відвідувачів, вибір приміщення невдалий, збираються величезні черги, відсутні каси або відділення банків.

        Рішення по усуненню проблем будуть розглянуті на найближчому засіданні Уряду.

        #
      • Пита Юрий

        Пита Юрий Анатольевич

        3 февраля 2013 в 17:34

        На днях общался с одним из нотариусов в г. Киеве по поводу документов для оформления сделок с земельными участками. Нотариус приняла для себя решение по старинке брать справки о наличии обременений и ограничений и совершать нотариальные действия. Логика проста - не важно, как называется документ, важно, какую информацию он в себе содержит. Ожидаем решения нотариусов из других регионов.

        #
      • Чернявская Татьяна

        Чернявская Татьяна Игоревна

        6 февраля 2013 в 17:09

        А в марте будит менятся Закон по земле и все внесённые нотариусом сделки в реестр..потом клиенты будут как регистрировать?))))Решением суда?)))

        #
      • Чернявская Татьяна

        Чернявская Татьяна Игоревна

        6 февраля 2013 в 17:09

        Риск благородное дело?

        #