Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
  Отчество: Номер телефона:
  Эл. почта: Компания:
   Пароль: Должность:
   Повторите пароль: Год начала работы:
   Фото:
   С правилами размещения объектов согласен

   Забыли пароль?

   Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
   Эл. почта:

   Проблема на сайте

   Закрыть
   Ваш email:
   (необязательно)
   Расскажите нам, что случилось

   Населення поставлять на лічильник

   12 января 2012, 13:09 просмотров: 3142

   Питання обліку енергоносіїв,  які відпускаються споживачам, не втрачає своєї актуальності вже останні кілька років. Контролювати споживання газу, електроенергії, води і тепла владу та учасників ринку змушує кон'юнктура галузі. Зокрема, однією з причин того, чому тарифи не покривають витрати на виробництво комунальних послуг, а також збитковість підприємств, є безоблікове постачання енергії та води в житловий фонд. У поточному році, з 1 січня, набрав чинності закон «Про комерційний облік природного газу», яким забороняється поставка неврахованого палива в приватні будинки, опалювані газом, а жителям багатоповерхівок лічильники встановлюватимуть протягом найближчих семи років. Цей закон стане першою ініціативою влади з контролю обсягів газу, що відпускаються населенню. Надалі парламент планує заборонити безконтрольну поставку споживачам води і теплової енергії.

   Газ під облік
   Верховна Рада ввела обов'язковий облік використання природного газу всіма категоріями споживачів. Учора депутати ухвалили в цілому законопроект № 7024 з урахуванням поправок президента Віктора Януковича. Вже з 1 липня, коли промисловим споживачам буде заборонено використовувати газ без лічильника, розподіляючі компанії (наприклад, облгази) почнуть масову установку лічильників іншим абонентам. Обладнання облгази купуватимуть за рахунок своїх коштів, ресурсів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Президент не схвалив фінансування встановлення лічильників за рахунок постачальників газу і держбюджету.

   З 1 січня 2012 відключати від газопостачання можна буде приватні будинки, які використовують газ для опалення без лічильників, з 1 січня 2016 року – абонентів, що використовують газ для підігріву води, а з 1 січня 2018 року – для приготування їжі. Втім, Президент передбачив у законі заборону на відключення від газопостачання тих споживачів, у яких прилади обліку не встановлені з вини газових компаній.

   За даними Нацкомісії регулювання електроенергетики, на 1 березня лічильниками оснащено 97,5% будинків, що опалюються газом. Їх закупівля і установка для кожного з решти 2,5% будинків обійдеться в 918 грн. Мало лічильників встановлено в багатоквартирних будинках (їх у країні 215 тис.).

   «Облік споживання в квартирах, де стоять газові плити, фактично відсутній. Ми платимо за газ за тарифом, який сформований з урахуванням добової норми споживання. Але ж побутові абоненти не користуються газом цілодобово. Отже, населення платить за газ, який не використовує. Тобто з лічильниками населення стане платити менше», - вважає заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев. Він уточнив, що газові лічильники українського виробництва (вартістю близько 300 грн) враховують обсяг споживання, але не теплотворну здатність газу: «При їх установці ми будемо платити за неякісний газ за завищеним тарифом».

   Хто заплатить?
   Облгази закладуть свої витрати в ціну газу для населення. «Уже в цьому році ми маємо намір встановити 2800 лічильників. Для цього ми оголосили тендер і будемо шукати компанію, яка запропонує не більше 400-450 грн за прилад. Кошти на їх закупівлю будуть закладені як інвестиційна складова тарифу», - сказав перший заступник голови правління «Миколаївгазу» Олексій Щербак. «Вартість лічильників буде закладена в тариф», - підтвердило джерело в «Івано-Франківськгаз».

   «Раніше ми встановлювали лічильники в приватних будинках і багатоквартирних будинках старої споруди. Потрібно поставити 72 тис. приладів вартістю 800-1000 грн кожен. Це непосильне фінансове навантаження на підприємство, тому, окрім власних, ми будемо використовувати всі джерела коштів, дозволені законом», - сказав заступник голови правління «Вінницягазу» Володимир Баранов.

   Учасники ринку приладів обліку побоюються махінацій при відборі продавця лічильників на тендері. «З одного боку, ця ініціатива розширить нам ринок збуту і створить додаткові робочі місця, оскільки виробництво лічильників збільшиться. З іншого – є ризик, що до тендерів будуть допущені вже заздалегідь відібрані облгазами або муніципалітетами компанії», - зазначив директор компанії «Укрспецмонтаж» Володимир Ковальчук.

   Джерело: Інформаційне агентство «Україна Комунальна».

   Комментарии