Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      LZ_logo_2014.jpg

      _________________.jpg



      Минюст: никаких изменений в порядке нотариального удостоверения договоров отчуждения и залога имущества не будет

      7 марта 2012, 13:09 просмотров: 2106

      У зв‘язку з поширенням у засобах масової інформації недостовірного повідомлення щодо начебто зміни порядку посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого майна, Міністерство юстиції повідомляє наступне.

      22 лютого 2012 року Міністерством юстиції було видано наказ N 296/5, яким затверджено Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

      Даний порядок не містить жодних змін щодо посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна й стосується виключно нотаріусів та порядку вчинення ними нотаріальних дій.

      Так, підпунктом 2.2 пункту 2 глави 2 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України встановлюється, що договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна посвідчуються нотаріусом після перевірки відсутності податкової застави.

      Зміст цього пункту практично повністю відповідає змісту пункту 47 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, яка діє до цього часу, починаючи з 2004 року.

      (Інструкція була затверджена наказом Міністерства юстиції України від 3 березня 2004 року N 20/5 (зі змінами) і втратить чинність разом з набранням чинності вищезазначеним наказом Міністерства юстиції України про Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Наказ від 22 лютого 2012 р. N 296/5 набере чинності з дня його офіційного опублікування в «Офіційному віснику України».)

      Так, пункт 47 цієї Інструкції визначає, що договори про відчуження майна (майнових прав) платником податків, активи якого перебувають у податковій заставі, посвідчуються нотаріусом за умови письмової згоди відповідного податкового органу.

      Щодо редакційної правки, внесеної до підпункту 2.2 пункту 2 глави 2 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, повідомляємо наступне.

      При передачі вищезгаданого нормативно-правового акта для включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів Міністерством юстиції було виявлено розбіжність у тексті підпункту 2.2 пункту 2 глави 2 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. У зв‘язку з цим Міністерством юстиції було вжито заходів щодо приведення у відповідність змісту цього пункту на паперових та електронних носіях, як це передбачено підпунктами 6.4.1, 6.4.2 пункту 6 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації (затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2005 р. N 34/5).

      У зв‘язку з негативним резонансом, який викликало в суспільстві повідомлення про начебто зміни порядку посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого майна, Міністерство юстиції просить засоби масової інформації опублікувати це роз‘яснення.


      Прес-служба Міністерства юстиції України

      Комментарии