Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      LZ_logo_2014.jpg

      _________________.jpg



      Юридические консультации Чи являється глухо-німа особа дієздатною?

      • Евгений

        Евгений

        11 июня 2013 в 8:23

        Чи являється глухо-німа особа дієздатною і чи має вона право відчужувати (продавати) своє майно?
        При яких обставинах потрібна присутність опікуна?

        #
      • Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        11 июня 2013 в 11:48

        Стаття 58. Фізичні особи, над якими встановлюється опіка
        1. Опіка встановлюється над малолітніми особами, які є
        сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.


        Стаття 39. Визнання фізичної особи недієздатною
        1. Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
        2. Порядок визнання фізичної особи недієздатною
        встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.
        3. Якщо суд відмовить у задоволенні заяви про визнання особи недієздатною і буде встановлено, що вимога була заявлена недобросовісно без достатньої для цього підстави, фізична особа, якій такими діями було завдано моральної шкоди, має право вимагати від заявника її відшкодування.

        #
        Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        11 июня 2013 в 11:57

        Статті з Цивільного кодексу України.

        #
      • Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        11 июня 2013 в 11:56

        Тобто, глухо-німа особа є дієздатною, якщо інше не встановлено судом (на підставі "хронічного, стійкого психічного розладу ...")

        Вона має право відчужувати (продавати) своє майно.

        Над ним не може бути встановлена опіка.

        #
      • Власов Дмитрий

        Власов Дмитрий

        11 июня 2013 в 12:17

        Але у глухо-німої особи може бути помічник:

        Стаття 78. Надання дієздатній фізичній особі допомоги у
        здійсненні її прав та виконанні обов'язків
        1. Дієздатна фізична особа, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки, має право обрати собі помічника.
        Помічником може бути дієздатна фізична особа.
        За заявою особи, яка потребує допомоги, ім'я її помічника
        реєструється органом опіки та піклування, що підтверджується відповідним документом.
        2. Помічник має право на одержання пенсії, аліментів,
        заробітної плати, поштової кореспонденції, що належать фізичній особі, яка потребує допомоги.
        3. Помічник має право вчиняти дрібні побутові правочини в інтересах особи, яка потребує допомоги, відповідно до наданих йому повноважень.
        4. Помічник представляє особу в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування та організаціях, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення.
        Помічник може представляти фізичну особу в суді лише на підставі окремої довіреності.
        5. Послуги помічника є оплатними, якщо інше не визначено за домовленістю сторін.
        6. Помічник може бути у будь-який час відкликаний особою, яка потребувала допомоги. У цьому разі повноваження помічника припиняються.

        #

      Подписаться на ответы

      E-mail:
      Число, изображенное на картинке: