Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
  Отчество: Номер телефона:
  Эл. почта: Компания:
   Пароль: Должность:
   Повторите пароль: Год начала работы:
   Фото:
   С правилами размещения объектов согласен

   Забыли пароль?

   Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
   Эл. почта:

   Проблема на сайте

   Закрыть
   Ваш email:
   (необязательно)
   Расскажите нам, что случилось

   LZ_logo_2014.jpg

   _________________.jpg   АФНУ інформує!

   29 ноября 2010, 0:00 просмотров: 5524
   111З 03 по 06 листопада 2010 року у Навчально – методичному центрі Держфінмоніторингу відбудуться навчання для операторів ринку нерухомості.

   Рекомендації щодо здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу – суб'єктами підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна.


   21 серпня 2010 року набрала чинності нова редакція Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму” від 18.05.2010 № 2258-VI (надалі – Закон).

   Суб'єкти підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна, підпунктом 8-а пункту 2 статті 5 Закону визначені в якості спеціально визначених суб'єктів первинного фінансового моніторингу (надалі – СПФМ).

   Згідно зі статтею 6 Закону, СПФМ, з урахуванням вимог чинного законодавства і нормативно-правових актів Спеціально уповноваженого органу (у випадку із суб'єктами підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна – це Державний комітет фінансового моніторингу України (надалі – Держфінмоніторинг)), встановлює правила, розробляє програми проведення фінансового моніторингу та призначає працівника, відповідального за його проведення, окрім СПФМ, які провадять свою діяльність одноособово, без утворення юридичної особи.

   Відповідно до пункту 2 статті 8 Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна, забезпечують виконання обов'язків СПФМ - при підготовці і здійсненні правочинів щодо купівлі-продажу нерухомості, якщо сума такої операції дорівнює чи перевищує 400 000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 400 000 гривень.

   Відповідно до пункту 2 статті 6 Закону, СПФМ повинен стати на облік до у Спеціально уповноваженому органі (у випадку із суб'єктами підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна – це Держфінмоніторинг), а також здійснювати ідентифікацію та вивчення клієнта згідно пункту 1 статті 9 Закону.

   Згідно до пункту 3 статті 9 Закону, СПФМ здійснює ідентифікацію та вивчає фінансовою діяльність свого клієнта у разі встановлення ділових відносині з клієнтами, а також у разі виникнення підозри в тому, що фінансова операція може бути пов'язана з легалізацією відмиванням)доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.

   Вимоги до кваліфікації працівника СПФМ, відповідального за проведення фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, затверджені наказом Держфінмоніторингу від 12.05.2003 року № 46 (із змінами від 30.07.2010 року N 125).

   Наказом Держфінмоніторінгу від 31.10.2006 року № 217 визначений порядок проведення внутрішнього фінансового моніторингу СПФМ - не фінансовими установами, за яким керівник СПФМ повинен протягом

   Відповідно до статті 3 Господарського Кодексу України, господарську (підприємницьку) діяльність здійснюють суб’єкти господарювання – підприємництва та та підприємці.

   Пунктом 2 Статті 55 Господарського Кодексу України визначено, що суб’єктами господарювання є юридичні особи, що здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому порядку, та фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

   Відповідно до Національного класифікатору України “Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2005”, посередницькі послуги під час купівлі та продажу нерухомого майна відносяться до діяльності агенцій нерухомості, що здійснюють операції з нерухомістю за дорученням третіх осіб, та мають КВЕД 70.31.

   Таким чином, у відповідності до зазначеного:

   1. Норми Закону стосуються виключно суб’єктів господарювання, до яких відносяться Товариства з обмеженою або додатковою відповідальність, Командитні товариства та підприємства інших видів та організаційних форм, а також Фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна, та які мають серед видів діяльності вид діяльності за КВЕДом 70.31. Тобто, рієлтори, агенти з нерухомістю та інші працівники агенцій нерухомості та інших підприємств, не є суб\'єктами первинного фінансового моніторингу.

   2. Виключно всі юридичні особи та фізичні – особи підприємці, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна та здійснюють свою діяльність за КВЕДом 70.31., з моменту виникнення у них ділових стосунків з клієнтом щодо підготовки і здійснення правочинів щодо купівлі-продажу нерухомості, вартість якого дорівнює чи перевищує 400 000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 400 000 гривень, повинні стати на облік в Держфінмоніторингу за спеціальними формами 1-ФМ, які надаються додатками до цього разом з примірниками їх заповнення.

   3. Виключно всі юридичні особи, а також фізичні особи – підприємці, які проводять свою діяльність не одноособово, тобто мають найманих працівників, а також надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна та здійснюють свою діяльність за КВЕДом 70.31., з моменту виникнення у них ділових стосунків з клієнтом, відповідним наказом, примірник якого надається додатком, призначають працівника, відповідального за проведення на підприємстві фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, про що, протягом трьох робочих днів, повідомляють Держфінмоніторинг.

   4. Виключно всі юридичні особи, а також фізичні особи – підприємці, які проводять свою діяльність не одноособово, тобто мають найманих працівників, а також надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна та здійснюють свою діяльність за КВЕДом 70.31., направляють призначеного відповідального працівника до Держфінмоніторингу на проходження курсу підвищення кваліфікації у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, протягом трьох місяців з дня призначення на підставі заяви, що надається додатком. При цьому, відповідальним працівником може бути призначений керівник підприємства, його заступник, керівник підрозділу або головний бухгалтер.

   5. Фізичні особи – підприємці, які проводять свою діяльність одноособово, тобто не мають найманих працівників, та які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна та здійснюють свою діяльність за КВЕДом 70.31., не повинні в обов’язковому порядку проходити курс підвищення кваліфікації у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, але вони повинні у повному обсязі виконувати усі інші обов’язки СПФМ.

   ПОВІДОМЛЯЄМО, що з 03 по 06 листопада 2010 року у Навчально – методичному центрі Держфінмоніторингу за адресою: м. Київ, вул. Білоруська, 24 (станція Метро “Лук’янівська”), відбудеться навчання з підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за проведення фінансового моніторингу СПФМ, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Держфінмоніторинг, (тобто для суб’єктів підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна).

   Початок навчання: 03 листопада 2010 року о 9.15.

   Вартість навчання – 1 897,19 гривень.

   Заявка на навчання надсилається на електронну адресу nc.finmon@gmail.com

   Після отримання заявки на навчання Держфінмоніторинг надішле договір, який необхідно підписати з боку підприємства та у 2-х примірниках принести на навчання разом з 2 к/копіями паспорту (1,2 і сторінка з пропискою), 2 к/копіями диплому про вищу освіту, квитанцією про оплату навчання.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами:

   044-594-16-24, 594-16-23, 594-16-22 (Держфінмоніторинг);

   044-528-35-72 (офіс АФНУ).
   1. Заявка на навчання (вкладення)
   2. Наказ про призначення (вкладення)
   3. Форма 1-ФМ для ФОП (вкладення)
   4. Форма 1-ФМ для юр. осыб (вкладення)
   5. Зразок заповнення форми 1-ФМ для ФОП (вкладення)
   6. Зразок заповнення форми 1-ФМ для юр. ос б (вкладення)
   7. Додатки (вкладення)

   Комментарии